Uwagę czytelnika w dużym stopniu zwracają tytuły, ponieważ pisane są większą czcionką lub są pogrubiane albo pisane kursywą. Wyraźnie się wtedy odznaczają od właściwego tekstu, a jednocześnie sygnalizują jego treść. Prace dyplomowe muszą również posiadać uwydatnione tytuły rozdziałów, stronę tytułową, spis treści itd. Czasami dodatkowo w marginesie górnym stosuje się nagłówki do oznaczenia numeru strony lub też zasygnalizowania treści.
Nagłówek wyraźnie oddziela tekst podstawowy od góry i zazwyczaj jego odległość od krawędzi strony wynosi 1,25cm. W pracach dyplomowych w nagłówku najczęściej umieszcza się temat rozdziału, ale można także zawrzeć nazwisko autora. Natomiast nie powinno stosować się nagłówków na pierwszą stronę ani też na strony z tytułami rozdziałów oraz strony ze spisem treści. Stworzony nagłówek będzie powtarzany na każdej stronie pracy z pominięciem wyżej wspomnianych.
W celu wykonania nagłówków w pracach dyplomowych przy pomocy worda należy z menu-wstawianie wybrać opcję nagłówek, a potem dostosować wersję nagłówka do swoich potrzeb. Należy jeszcze ustawić odpowiednią czcionkę, najlepiej pogrubioną, wielkości do 10 pkt.
Podobnie jak wiele innych funkcji worda ustawienia nagłówka można dowolnie modyfikować. Możliwe jest nawet wstawienie logo uczelni, wtedy również z menu- wstawianie należy wybrać opcję- obraz, a następnie pobrać dowolny plik z komputera. Nie zaleca się jednak stosowania przesadnego zdobnictwa.