Pisanie pracy dyplomowej jest dość długofalowym procesem. Pracę licencjacką piszemy co najmniej rok - magisterską aż dwa lata. I często zdarza się tak, że w procesie pisania pojawia się jakaś wyjątkowa osoba, która pomogła pracę dyplomową napisać. Może to być osoba, która umożliwiła nam wykonanie badań, czy też wspierała nas, gdy mieliśmy kryzys. W takiej sytuacji, warto pomyśleć o zamieszczeniu dedykacji dla tej ważnej dla nas osoby.
Taka dedykacja będzie z całą pewnością miłym gestem, który świadczyć będzie o naszej kulturze. Warto podkreślić, że prace dyplomowe pisane z dedykacjami odbierane są bardzo pozytywnie, a poza tym dla nas samych stanowić mogą sentymentalną pamiątkę.
Aby tak jednak się stało, musimy wiedzieć, w jaki sposób zająć się dedykacją od strony edytorskiej - ta jest kluczowa dla zachowania estetyki, jak i wymogów formalnych uczelni wobec pracy. Gdzie więc wstawić dedykację?
Najlepszym miejscem, które zwyczajowo stosuje się przy wpisywaniu dedykacji bez wątpienia jest strona następująca po stronie tytułowej pracy. Drugą ewentualnością jest zamieszczenie dedykacji tuż przed spisem treści pracy, a po oświadczeniach o autorstwie własnym pracy.
Dedykację umieścić należy w dolnej części strony, stosując bądź to tabulację prawostronną, bądź klasyczne wyrównanie do prawej strony. W ten sposób będzie się ona naprawdę dobrze prezentować i zdobić pracę.